Teplota: 12.1 °C | Vítr: 0.0 m/s | Tlak: 1001.3 hPa | Srážky: 186.0 mm mlyn@hhotels.cz

V okolí Hotelu Mlýn Karlštejn

V okolí Hotelu Mlýn Karlštejn

Svou polohou městys Karlštejn spadá do chráněné krajinné oblasti Český kras a skýtá tedy možnost výletů a procházek v krásné české přírodě. Můžete se například vydat po naučené stezce Karlštejn, která vás provede nejzajímavějšími zpřístupněnými místy Národní přírodní rezervace Karlštejn. Dále můžete navštívit známé Koněpruské jeskyně či Dub sedmi bratří. Můžete se také vydat do lomů Amerika, kam se dostanete během pár minut autem, ale kam se dá dostat také na kole či pěšky. Zajet si můžete i do skanzenu Solvayovy lomy, na nepříliš vzdálený hrad Tetín nebo do Svatého Jana pod Skalou. Karlštejn a jeho okolí poskytují dostatek prostoru pro pěší výlety, stejně jako pro vyjížďky na kole. V blízkosti hradu Karlštejn a v Českém krasu jako takovém najdete řadu příjemných a pěkných cyklostezek, které přímo lákají k tomu, abyste si je projeli.

Díky velkému množství zajímavých míst, které stojí za to vidět a díky rozlehlosti Českého krasu se vyplatí zvážit možnost vícedenního výletu na Karlštejn. V našem Romantickém Hotelu Mlýn přitom najdete příjemné ubytování a ideální startovní pozici pro vaše výlety. Rádi u nás uvítáme i rodiny s dětmi a zajistíme vám parkování přímo v hotelovém areálu. Výlety vám u nás navíc může zpříjemnit blízkost vlaku, kterým se můžete vydávat do různých koutů Českého krasu či navštívit nedaleké město Beroun.

242_Taverna U Ezopa_06_2018_01.jpg

 

Nově otevřená Pizzerie & Italská restaurace Taverna U Ezopa

Nově otevřená Pizzerie Taverna U Ezopa nabízí pravou neapolskou pizzu z klasické pece na dřevo, těstoviny a italské speciality. Taverna U Ezopa se nachází necelých 25 km od centra Prahy a je dosažitelná pohodlně i vlakem z Hlavního nádraží. Z vlakové stanice Karlštejn nelze Pizzerii minout, je ideálním místem pro začátek Vaší cesty na hrad Karlštejn anebo naopak díky své poloze necelých 400 metrů od vlakové stanice taktéž místem odpočinku před návratem domů.

www.pizzeriekarlstejn.cz

239_Penzion Karlštejn.jpg

Penzion Karlštejn

Penzion Karlštejn nabízí ubytování v zrekonstruovaných pokojích s kapacitou 2, 3 a 4 lůžka. Nově dekorované pokoje jsou světlé, prostorné, s plochou TV a také vybavené antialergickou vinylovou podlahou. Koupelny mají sprchový kout a základní vybavení včetně vysoušečů vlasů. 

Restaurace Karlštejn nabízí především jídla klasické české kuchyně, která jsou doplňována sezonní nabídkou kuchyně mezinárodní. Českou kuchyni doplňuje několik druhů točeného piva, dobrá káva a domácí moučníky.  www.karlstejn-penzion.cz

72_hrad karlštejn.jpg

Hrad Karlštejn

Středověký hrad Karlštejn, postavený ve 14. století císařem Karlem IV. na vás dýchá historií, velkolepostí, ale také romantikou doslova na každém kroku. Snad každý český turista si při jeho návštěvě vybaví scény z filmu Noc na Karlštejně a zahraniční turista bude jistě ohromen jeho rozlehlostí a chytrou kaskádovitou stavbou. Jistou výhodou výletu na Karlštejn je jeho dobrá dopravní dostupnost a vzdálenost od hlavního města. Hrad se nachází pouhých 25 km od centra Prahy a 15 km od letiště Václava Havla. Jako přidaná hodnota k historické hodnotě a zajímavosti hradu se mohou uvést četné kulturní akce, které jsou v jeho prostorách a okolí pořádané. Samotný hrad však není jediným lákadlem, které k výletu na Karlštejn táhne. Více informací na webových stránkách www.hradkarlstejn.cz.

73_muzeum betlémů karlštejn.jpg

Muzeum Betlémů Karlštejn

V muzeu si můžete prohlédnout kolekci starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale je možné vidět i betlémy z raritních materiálů jako např. cukr nebo chleba.

74_voskové muzeum na karlštejně.jpg

Voskové muzeum na Karlštejně

Už přes deset let se hrad Karlštejn těší vybrané společnosti významných osobností dávné i nedávné historie. Právě tak dlouho totiž existuje muzeum voskových figurín, které zde bylo založeno. Historický průřez českými dějinami a státností seznamuje návštěvníky se slavnými postavami českých dějin.

75_vinařství karlštejn.jpg

Prohlídka vinných sklípků na Karlštejně

V recepci hotelu si můžete objednat návštěvu a prohlídku karlštejnských vinic a sklepního hospodářství spojené s degustací karlštejnských vín a malým občerstvením. Na místě je možno zakoupit či objednat originální Karlštejnská vína. Vedle výzkumné činnosti v oboru vinařství má totiž výzkumná stanice vinařství Karlštejn i dlouholetou tradici v produkci kvalitních vín, která získávají ocenění ve vinařských soutěžích. Vysoce hodnocená jsou zejména zdejší vína odrůdy Modrý Portugal.

81_svatební kočár.JPG

Projížďka kočárem / svatebním kočárem

Projížďka kočárem je vynikajícím zpestřením jak námi zajišťovaných incentivních akcí, tak i romantických pobytů v našem hotelu. Využijte možnost vyjížďky přímo od našeho hotelu, anebo od hradu Karlštejn. Informace o cenách naleznete na webových stránkách hotelu v ceníku doplňkových služeb.

76_golfový resort.jpg

Golfový resort Karlštejn

27 jamkové golfové hřiště Karlštejn se nachází v těsné blízkosti Romantického hotelu Mlýn Karlštejn a nabízí možnosti nejen profesionálním hráčům golfu, ale i začátečníkům, kteří si mohou zapůjčit veškeré vybavení, či najmout profesionálního trenéra.

83_Trasy v okolí hotelu.jpg

Běžecké a cyklistické trasy

Sportovní nadšenci si mohou na recepci vyžádat naší „Jogging map“. Na mapě jsou vyznačeny tři trasy různých délek s informacemi o vzdálenosti a času. Všechny trasy jsou vhodné pro běžce i cyklisty.

84_Bílá skála Pupek.jpg

Lezectví v okolí Karlštejna

Srbsko, jasná jednička ve středu Čech. Využijte možností Karlštejnské přírody také ke sportovnímu vyžití. Čekají zde na Vás jedny z nejlepších vápencových útesů v Česku, jako jsou Blážina stěna, Vlastina stěna a Štítek anebo Barrandova jeskyně. Více informací naleznete zde.

79_vyhlídkové lety vrtulníkem.jpg

Vyhlídkové lety vrtulníkem

Prožijte nevšední zážitek a splňte si svůj dětský sen proletět se vrtulníkem s možností vyfotografovat si anebo natočit kamerou lokality, tak jak je vidí málokdo. Jedná se o 15ti km okruh nejen kolem hradu Karlštejn. Při větší skupině je možnost startovat přímo od hotelu.

141_Balon.jpg

Vyhlídkové lety balónem

Vyhlídkový let balónem Vám umožní zažít stejné pocity, jaké měli před mnoha lety první průkopníci letectví. Můžete se v klidu vznášet nad krajinou ve výšce vrcholků stromů, nebo se porozhlédnout z výšky až 500 metrů.