Teplota: 12.1 °C | Vítr: 0.0 m/s | Tlak: 1001.3 hPa | Srážky: 186.0 mm mlyn@hhotels.cz

Novinky

Zde naleznete přehled nejnovějších zajímavostí a událostí, které se dějí v areálu Romantického Hotelu Mlýn Karlštejn a v blízkém okolí městyse Karlštejn. 

V nově otevřeném Zooparku v městyse Karlštejn uvidíte řadu exotických zvířat, velbloudy jednohrbého i dvouhrbého, bizona, lamy, zebry, francouzské oslíky, shetlandské minikoníky. Dominantou Zooparku je vznešený bílý lev Leon a nedávno narozená tygří mláďata. Kromě již zmíněných lvů a tygrů jsou k vidění další kočkovité šelmy jako je levhard skvrnitý a černý, opičky - makak a kočkodan červenolící a nosálové. K dispozici je také dětský koutek, občerstvení a parking. Oficiální webové stránky www.zoopark-karlstejn.cz.

Nový přírůstek - mládě velbloudice Carmen - 1 rok

07.05.2017 jsme rozšířili velbloudí rodinu o mládě samičku Carmen.
S velkým Nerem se ihned spřátelila.

Carmen pochází ze známého zooparku pana Berouska v Doksech.

             Carmen 

             Carmen 

            

Pokoj Královny Elišky

Nově zrekonstruovaný prostorný pokoj pro 1-2 osoby v jedinečném elegantním stylu se zámeckou dubovou podlahou od specializované české firmy QC-FLOOR Karlštejn. V pokoji je navíc dětská postýlka pro malé dítě do 3 let. Tento pokoj má výhled do zahrady.

Pokoj Královny Elišky lze zarezervovat také pro tři osoby.

Pokoj vhodný nejen pro romantický pobyt, ale také pro rodiny s dětmi.

Tento pokoj lze zarezervovat online pouze na webových stránkách hotelu.

Více informací a vybavení naleznete ZDE.

Pokoj Královny Elišky   Pokoj Královny Elišky     

Oslátko Aida narozena 07.12.2016.

Na první fotografii s maminkou a na druhé fotografii Aida po 3 měsících.

 Novorozená Aida  3-měsíční Aida

Svatební místo roku 2016

Romantický Hotel Mlýn Karlštejn se již po páté zúčastnil soutěže Svatební místo roku 2016.

Jsme rádi, že i letos obhájil 1. místo s celkovým počtem hlasů 5819.

V letech 2015 a 2014 získal Romantický Hotel Mlýn Karlštejn v této soutěži také 1. místo. 2. místo v roce 2013 a v roce 2012 se Romantický Hotel Mlýn Karlštejn umístil na 3. místě.

Soutěž Svatební místo roku vznikla ze spolupráce svatebního magazínu Marriage Guide a největšího podzimního svatebního veletrhu, Svatební Expo, s cílem porovnávat a hodnotit místa, která nabízí možnosti uspořádání kompletní svatby a svatební hostiny.

Děkujeme za Vaši podporu

Tým Romantického Hotelu Mlýn Karlštejn

Svatební místo roku 2016  Svatební místo roku 2015  Svatební místo roku 2014

Vždy ve středu a ve čtvrtek si můžete přijít posedět do moderní části řecké restaurace Taverny U Ezopa (nedaleko hotelu) na bar a osvěžit se domácí limonádou nebo koktejlem.

A protože se k popíjení hodí i něco zakusnout, k jídlu jsme pro Vás připravili menu originálních řeckých slaných i sladkých tapas. Speciální menu řeckých tapas naleznete ZDE.

Řecké Tapas - Meze Řecké Tapas - Meze  

Navštivte naši zvířecí rodinku v samotném areálu hotelu. Uvítá Vás nejnovější člen 4-letý hřebeček Shetlandský poník jménem Don Cardinál.

Na fotografii níže Don Cardinál a naše mula Suzy.

Don Cardinal a Suzy

Hrdým rodičům Báře a Ezopovi se 15.4.2016 narodilo oslí mládě. Oslí holčička dostala jméno Paloma a má se čile k světu. Jak oslík roste můžete sledovat na našem oficiálním profilu na Facebooku zde

Přijďte vyzkoušet nové menu s rozšířenou nabídkou sladkovodních ryb z našeho rybníku nebo akvária a vychutnejte si příjemné posezení na letní terase s krásným výhledem na jez řeky Berounky. Celé menu k nahlédnutí naleznete zde.

Velmi rádi bychom Vám představili nové Exekutivní pokoje, které jsou nadstandardně zařízené tak, aby Vám poskytovali především pohodlí a Vy se cítili jako doma, ještě lépe. Ve světlém a prostorném pokoji s posezením můžete relaxovat nebo se věnovat pracovním povinnostem u pracovního stolu. Renovované pokoje s klimatizací mají dubovou podlahu a výhled na řeku Berounku nebo do zahrady. Více informací naleznete v sekci POKOJE. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Již od roku 2011 se každý rok v Praze pořádá Svatební EXPO - největší podzimní svatební veletrh se zaměřením na svatební místa, svatební šaty, květiny, dekorace, ochutnávku vín a mnoho dalšího. Součástí bohatého programu je také vyhlášení vítěze soutěže o Svatební místo roku, které pořádá MG Magazine. Je nám velkou ctí a potěšením oznámit, že jsme i tento rok uhájili loňské vítězství a to s neuvěřitelnými 4734 hlasy! Čtvrtý ročník zaznamenal obrovský zájem veřejnosti. Nominovaných bylo 48 svatebních míst a celkem do soutěže bylo posláno přes 13 tisícovek hlasů. Ještě jednou všem svým příznivcům a hostům děkujeme za hlasy! Takto velká účast nás velmi mile překvapila a i nadála budeme dělat vše pro to, aby se Vám u nás v Romanticém hotelu Mlýn Karlštejn líbilo.

Svatební místo roku 2015

Na konci září, před začátkem podzimu letos opět již v pořadí po devatenácté se můžete těšit na Karlštejnské vinobraní v tradičním kabátu. Vyrazte poslední zářijové dny na Karlštejn a spojte cestou do historie s výborným jídlem a tradiční hudbou. Můžete se těšit například na historické koncerty, šermířská vystoupení na hradě a v podhradí, středověký jarmark, polikače ohně, fakíry, dvorní mágy a šašky. Pro gurmány budou nachystné vepřové hody, ochutnávka kulinářských specialit, Karlštejnských vín a burčáku. Celý program bude zveřejněn koncem srpna zde

Pravidelně každý rok v jiné zemi Evropy, se koná mezinárodní setkání majitelů špičkových anglických vozů značky Lagonda z 20. a 30. let minulého století. Letos se setkání uskutečnilo v České republice a zůčastnilo se 38 posádek z celé Evropy. Během své týdenní cesty Lagonda Rallye navštívili i Romantický Hotel Mlýn Karlštejn. Jedinečné prostředí hotelu pozitivně doplnilo slavnostní atmosféru celé akce.

Mezinárodní setkání majitelů historických vozů Lagonda

 

 

O víkendu 22. a 23. srpna 2015 pořádal Veterán Car Club Praha již druhý sraz ojedinělých veteránů v Romantickém hotelu Mlýn. Tyto sběratelské kusy nelze běžně spatřit v provozu, tak se sraz stal i velmi zajímavou podívanou pro všechny, kteří ocení krásu historických veteránů. Posádky unikátních vozů vyrobených do roku 1918, si užili spanilou dvoudenní jízdu po okolních kopcích a pamětihodnostech. Areál romantického hotelu a dobové kostýmy hrdých majitelů jen umocňovali celou atmosféru, která byla po oba dva dny skvělá. 

Sraz Acetylenové nostalgie

 

Je nám velkým potěšením ve zvířecí Zoo přivítat dalšího nového člena, v pořadí již 8. oslíka! 1.8.2015 přišla na svět krásná oslí holčička Fendi. I když se v prvních dnech muselo malému oslátku trochu pomoct, mládě i matka Klára jsou v pořádku. Hrdým čtyřnásobným otcem nemůže být nikdo jiný, než náš oslík Ezop. Průběžné fotografie jak Fendi poroste naleznete na našem Facebook profilu.

Fendi

Čas od času se v naší řecké Taverně U Ezopa, která je pouze pár minut pěšky od Romantického Hotelu Mlýn, sejde kapela Nahodilá sešlost, která je složená z party přátel a hraje pro potěšení svoje i posluchačů. Přijďte si v pátek 31.7.2015 zazpívat staré pecky s kapelou, nebo jen poslechnout rytmy oldies při skleničce výborného vína. Začínáme v 19:00 a když nám počasí bude přát, sejdeme se na terase restaurace.

Královský průvod z Prahy na Karlštejn je rekonstrukcí skutečné historické události, kdy císař Karel IV. převážel korunovační klenoty z Prahy, kde je vystavoval poddaným, zpět na Karlštejn do Kaple Sv. Kříže. Letos, kdy si připomínáme 660 let od korunovace Karla IV. císaře Svaté říše římské, vyjede tento tradiční historický průvod již po deváté. Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře. Na Karlštejnském náměstí pak bude pro královský pár a dvořany připravena dobová hostina. Více informací o akci naleznete zde: www.pruvodkarlaiv.cz.

Německý týdeník Prager Zeitung ve středu 3.6.2015 uveřejnil článek o Romantickém Hotelu Mlýn Karlštejn, který svým čtenářům vypráví o letní romantice v malebném městysu Karlštejn. Týdenník poskytuje informuje o aktuálních tématech z politiky, podnikání, společnosti a kulutury v České republice. Celý článek (pouze v německém jazyce) naleznete zde.

S potěšením oznamujeme, že prestižní cestovatelský server ‎TripAdvisor udělil hotelu Romantický Hotel Mlýn Karlštejn ‎Certifikát výjimečnosti za rok 2015. Tento úspěch je přímým důsledkem dlouhodobě skvělých recenzí, které dostáváme od Vás (cestovatelů), proto Vám všem touto cestou moc děkujeme! Je naší prioritou, abyste se u nás cítili jako doma, nebo ještě lépe.

Před letní sezónou 2015 proběhlo v Romantickém hotelu Mlýn Karlštejn mnoho změn. Grill Restaurant byl vymalován anglickými barvami - tento nový světlý vzhled vnáší do celé restaurace více světla. Pro příjemnější pobyt jsou v celém areálu doplněny nové dekorace. Dále je dodělané dubové schodiště a v zahradě je nyní k dispozici krásný dřevěný altánek, a to nejen pro svatební obřady, ale i pro romatnické večeře. Největší novinkou je zařazení druhého svatebního pokoje do nabídky. Svatebčané či zamilované páry si mohou pro svůj romantický pobyt na Karlštejně vybrat mezi klasickým luxusním The Best Room Her a moderním The Best Room His. Oba pokoje jsou vybaveny antialergickou matrací italské společnosti Simmons, která je lídrem na trhu lůžkovin pro pohostinství.

Grill restaurant Mlýn Karlštejn Svatební altán

I letos se Romantický hotel Mlýn Karlštejn účastnil soutěže o Svatební místo roku 2014 a vyhrál první místo! Hlasování bylo veřejné, tak bychom tímto i rádi poděkovali všem našim příznivcům, děkujeme :)